2015. január 14., szerda

Doboz 3


Az eredeti dobozra itt találtam: /eskuvotrend.com/site/csinald-magad-szivecskes-bonbonos-doboz. Aztán kissé átalakítottam és a hajtogatási elvet felhasználva saját sablont készítettem belőle...




Elkészítés:


1.
A sablon nyomtatása (vastag A4-es papírra).
Tipp 1: Ha az otthoni nyomtató nem tud fotónyomtatni, akkor csak matt felületű papírra tudunk nyomtatni. Fényes felületűn nem szárad meg a nyomtató festéke és elkenődik. Ezt ki tudjuk játszani úgy, hogy egy sima papírra kinyomtatjuk a sablont, kivágjuk, majd egyszerűen átrajzoljuk a fényes lapunkra. Vonalzóval behúzzuk a szükséges vonalakat és már folytathatjuk is a munkát.
Tipp 2: Ha nincs otthon nyomtatónk akkor is megoldhatjuk a sablonkészítést például úgy, hogy sima fehér nyomtatópapírt fogunk, a sablont lementjük a gépünkre és megfelelő nagyságúra nagyítjuk a képét. Fogjuk a papírt, óvatosan a monitorra helyezzük és tompa fejű ceruzával átrajzoljuk. Persze tényleg vigyázva csináljuk, nehogy megsérüljön a gép monitora. 



2.
A formákat kivágjuk.
Tipp: Az íves formákat ívelt végű körömvágó ollóval érdemes vágni.


3.
Az éleket bekarcoljuk vonalzó mentén, pl. egy szöggel, hogy könnyebben lehessen majd hajtani az oldalakat és szép tiszta éleket kapjunk. A vonalak mentén minden élt behajtunk. Csak a "leveleket" hajtjuk kifelé.

4.
Következik a ragasztás. Csak egy ponton kell összeragasztani az oldalakat.
Tipp: A kétoldalú ragasztó jó megoldás erre! Ha nincs otthon hirtelen, akkor érdemes ehhez a művelethez viszonylag gyorsan száradó ragasztót használnunk. Az összeragasztandó felületet összefogathatjuk pl. egy hullámcsattal vagy csipesszel, hogy ne váljanak szét egymástól. Azonban az alsó csúcshoz nem fog leérni az összefogatás, így azt fogni kell, amíg meg nem szárad a ragasztó. 

5.
Lényegében készen vagyunk. Belerakhatjuk az ajándékot, a tetejét behajtjuk és a "levelek" tövében összekötjük például egy szalaggal, tüllel...





Sablon:







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése